GlokalWeb, ODTÜ İşletme Topluluğu bünyesinde bulunan ve Ocak 2014’te 35. ve son sayısı basılmış olan Glokal adlı iş ve ekonomi dergisinin web portalıdır.
İçerisinde bulunduğumuz dijital çağın hızına yetişebilme amacının yanı sıra, ODTÜ İşletme Topluluğu olarak çevresel konulardaki sorumluluklarımızı mümkün olduğunca yerine getirebilmek adına yıllık tirajı 5 bin’den fazla olan Glokal dergisinin basılı yayın hayatına son vererek GlokalWeb portalını hayata geçirmiş bulunuyoruz.
GlokalWeb, başta ODTÜ öğrencileri olmak üzere Türkiye’nin her yerinden üniversite öğrencilerinin, Türkiye ve dünyada iş, ekonomi, kültür-sanat, kariyer gibi çeşitli alanlarda yaşanan gelişmeler hakkında hem görüş ve tecrübelerini paylaşabileceği hem de ihtiyaç duyduğu bilgiye ulaşabilecekleri bir iş ve kültür portalı olmayı misyon edinmiştir. ODTÜ İşletme Topluluğu olarak bu sayede üniversite öğrencilerini Türkiye ve dünya’da meydana gelen çeşitli konularla ilgilenmeye, yorum yapabilmeye teşvik etmeyi ve mezuniyet sonrası yaşamlarına hazırlanmalarına yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.