12 Şubat 1992 tarihinde kurulan topluluğumuz, “İşletme Bilimine, bölümüne ve öğrencisine hizmet” olarak belirlediği misyonu doğrultusunda “Hep daha iyiye” felsefesi çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir. ODTÜ İşletme Topluluğu 1992 yılından bu yana yaptığı etkinliklerde her zaman yenilikçi olmayı önde tutmuş, benzer oluşum ve etkinliklere yön vermiş bir topluluk olma yolunda ilerlemiştir. Topluluğumuz, Türkiye çapında düzenlediği Finans, Pazarlama&Reklamcılık, Liderlik, Girişimcilik vs. gibi konular hakkındaki etkinlikleriyle adından her zaman söz ettirmiştir. Ülkemizin en köklü eğitim-öğretim kurumlarının arasında yer alan Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin ve Türkiye’nin önde gelen öğrenci topluluklarından birisi olarak geleceğin üst düzey yöneticilerine ve girişimcilerine yaratıcılıklarını ortaya çıkartma fırsatı sunmak, kişilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak ve onlara pratik yapıp deneyim kazanacakları olanaklar sağlamak topluluğumuzun temelinde yer almaktadır. Kuruluştan günümüze kadar elde ettiğimiz başarılar, haklı gururumuzun kaynağıdır.

Bu başarıların başında; Türkiye’de ilk ve en büyük üniversiteler arası “Bir pazarlama kampanyası yarışması” olan Just Marketing, birbirinden değerli üst düzey yöneticiler ile öğrencileri buluşturan eğitim ve söyleşileri içerisinde barındıran ve birçok öğrenciye iş fırsatı ve network sağlayan Liderlik ve Kariyer Zirvesi, Türkiye çapında gerçekleştirilen Finans alanında uzman kişilerin finans üzerine eğitimler verdiği FİNANS KONGRESİ, Ankara’nın ilk ve tek geleneksel okul partisi olan CHEERS, hem eğlenip hem de liderlik özelliklerinin ortaya çıkartıldığı ve geliştirildiği EYMİR GÖLÜ LİDERLİK OYUNLARI, digital, mobil ve yazılım alanında girişim yapmak isteyen öğrencileri yatırımcılar ile buluşturan ve çağımızın en değerli pazarlama ve reklam aracı sosyal medyanın girişimciliğe katkısı üzerine eğitimler veren GLOKAL EXPO, 3. ve 4. sınıf öğrencilerini staj ve iş mülakatlarına hazırlayan, tamamen İngilizce olan aktivitemiz ACADEMIA, fabrika ve genel merkez gezileri TRAVEL2BUSINESS, kadınlara iş yaşamında destek vermek ve onların diğer kadınların başarılarından ilham almaları amacıyla düzenlediğimiz, birçok kadın girişimciyi ve üst düzey kadın şirket yöneticisini ağırladığımız WOMEN POWER ve topluluğumuz bünyesindeki üniversite öğrencilerinin iş, ekonomi, sosyal sorumluluk, kültür-sanat, seyahat, uluslararası programlar, iş/staj tecrübeleri üzerine fikir ve görüşlerini paylaştıkları iş ve kültür portalı GLOKALWEB geliyor.

Yönetim kurulu, bir Başkan ve altı Komite Direktöründen oluşmaktadır. Aktivitelerimiz; Finans Komitesi, Liderlik Komitesi, Glokal Komitesi, Kariyer Komitesi, Organizasyonlar Komitesi ve Kurumsal İlişkiler Komitesi adlı altı komite altında yürütülmektedir. Komitelerin etkinlik tarihlerine bağlı olarak düzenli yapılan komite toplantıları ve Olağan Genel Kurul toplantılarıyla birlikte üyeler arası fikir alışverişi sağlanmakta, topluluğun yenilikçi ve kendini geliştiren yapısı sürdürülmektedir. Bölüm ayrımı olmaksızın, işletme bilimine ilgi duyan tüm öğrenciler topluluğumuz bünyesinde görev yapabilmekte, ODTÜ İşletme Topluluğu ailesi içerisinde yer alabilmektedir.

İşletme Kulüpleri ve Toplulukları Platformu’nun (İKTP) kurucu üyelerinden olan ve yer aldığı her platformda, ODTÜ İşletme Bölümü’nün yanı sıra ODTÜ’yü temsil etme görevini de üstlenmiş olan topluluğumuz, bundan sonra da “ODTÜ Kalitesi”nin gelişmesine destek olmaya devam edecektir. ODTÜ Rektörlüğü’nden ve İşletme Bölümü’nden destek alan topluluğumuz, başarılarından aldığı güçle geleceğe daha da umutlu bakıyor. Her geçen gün artan dinamik, çalışkan, başarılı, yaratıcı üyeleri sayesinde, amatör bir ruhla profesyonelce çalışan topluluğumuza olan ilgi ve desteğinize teşekkür ederken sizleri de aramızda görmekten sevinç duyarız.