Doablix asked 3 ay ago

Arkadaşlar size bir fikir danışmak bilgi almak istiyorum Yaşım otuz. Bu yıl YKS ye gireceğim. Büyük ihtimal yüksek puan alıp odtü elektrik elektronik mühendisliğine giriş yapacağım. 
Soruma samimi olarak cevap verebilirsiniz Gucenmem darılmam.
Universite bitince yaşım 35 olur. Yolun yarısı Böyle bir mühendisi yani Tecrübesiz yeni mezun ama yaşı geçkin. İstihdam etmek isteyen bir kurum bulunur mu 
Yoksa boş hayallere kapılmadan istemediğim mesleği mi yapayım. 
 
Sizden fikir istiyorum. Diyecekleriniz önemli olsa da size sorumluluk yüklemez. 

2 Answers
mervekiray Staff answered 3 hafta ago

Merhabalar, 
Benim fikrim eğitimin yaşı olmadığı yönünde olduğu için istediğiniz mesleği yapabilme imkanınız varken yapmanızın sizin için daha iyi olacağına inanıyorum.   Tecrübe konusuna gelirsek de, üniversitemiz sizin gibi kendini geliştirmek isteyenlere oldukça fazla imkanlar sağlayan bir üniversite. İçinde bulundurduğu Teknokent ile alanınızda tecrübe kazanmanıza yardımcı olacak bir sürü küçük büyük şirketler mevcut. Burada iş bulamasanız bile ODTÜ’den mezun olduğunuzda prestij sahibi, yabanci dil eğitimli ve uluslararası alanlarda oldukça başarılı bir okuldan mezun olcacağınız için avantaja sahip olacaksınız. Ayrıca okulumuzda bulunan ve gerek sosyal gerek bölümsel bir sürü topluluk sayesinde sosyal ve iş ağınızı oluşturup genişletebilir ve bu durumdan mezun olduktan sonra faydalanabilirsiniz. 

Umarım her şey gönlünüzce olur ve siz de bizim ailemizin bir parçası olursunuz. 

aleynaozturk Staff answered 3 hafta ago

Merhabalar,
Günümüzde sizin de bildiğiniz gibi hangi bölümden kaç yaşında mezun olduğunuzdan çok kendinizi nasıl geliştirdiğiniz, yıllarınızı nasıl geçirdiğiniz önem teşkil ediyor. Şimdiye kadar edindiğiniz tecrübelerinizden de yararlanmak isteyecek birçok kurum eminim ki olacaktır. Kişisel fikrim, istediğiniz hayatı yaşamak için hiçbir zaman geç olmadığı yönünde. Kendinizle ilgili en iyi kararı siz vereceksinizdir ama kararınızı verirken ODTÜ’den yana bir şüpheniz olmasın. ODTÜ öğrencilerine sağladığı eğitimle ve diğer fırsatlarla öğrencilerinin hayatları boyunca yanındadır. Umarım sizi en mutlu edecek kararı verirsiniz. Yeni dönemde sizi de bir elektrik elektronik mühendisliği öğrencisi olarak aramızda görmek bizi çok mutlu eder. En iyi dileklerimle!