Ben bu sene ODTÜ ingilizce öğretmenliğini kazandım. Dersler, kampüs hayatı ve öğretim görevlileri hakkında faydalı olabilecek bir şeyler söyler misiniz?Category: ODTÜ'yü öğrencilere sor!Yazar "e5864"Ben bu sene ODTÜ ingilizce öğretmenliğini kazandım. Dersler, kampüs hayatı ve öğretim görevlileri hakkında faydalı olabilecek bir şeyler söyler misiniz?
Elif Torgay asked 2 sene ago

Ben bu sene ODTÜ ingilizce öğretmenliğini kazandım. Dersler, kampüs hayatı ve öğretim görevlileri hakkında faydalı olabilecek bir şeyler söyler misiniz?

1 Answers
Aleyna Hamzaçebi Staff answered 2 sene ago

Merhabalar,
Öncelikle hoş geldiniz ve tebrikler!
Bildiğiniz üzere ODTÜ’de eğitim dili İngilizcedir. İngilizce Öğretmenliği bölümü öğrencileri kendi bölüm dersleri yanı sıra Eğitim Fakültesi’nden ve Bilgisayar Eğitim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü’nden dersler almaktadır. Bölüm derslerinin içeriği detaylandırılmış İngilizce öğrenimi ve öğretimini ayrıca uygulamalı teknikleri içerir. Kampüs hayatı konusunda hiçbir endişeye yer olmadığını söylemek mümkün. Çarşı bölgesinde bütün bankamatiklere, terzi, ayakkabıcı, kuaför ve kırtasiye gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bölümlerin yanında yemek ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz çeşitli kafe ve restaurantlar bulunmaktadır. Yurt imkanları açısından da okulumuz geniş imkanlara sahiptir. Konaklama konusunda öğrencilerine yardımsever bir tutum içerisindedir. Sosyal açıdan sizi tatmin edecek mutlaka bir topluluğun bulunduğu sayısı 140’ı aşan spor, dans ve kariyer topluluğu mevcuttur. Mesela bu topluluklardan birisi Türkiye’nin en büyük öğrenci ve kariyer topluluğu olan ODTÜ İşletme Topluluğu! Seni de aramıza bekler, başarılar dileriz!