nothing but thieves asked 2 hafta ago

 1-merhabalar.seçmeli yabancı dil derslerinin yeterli olduğunu düşünüyor musunuz(çince,japonca gibi diller için)?
2-ben fizik bölümünde okumak istiyorum fakat bu fizikle alakalı bir meslek düşündüğüm için değil,sevdiğim için.okulun-bölüm farketmeksizin-öğrencisinde bölümü dışında da katabileceği bilgi birikimi,tecrübe vs sizin açınızdan yeterli mi?odtü’de okumanın farkı nedir?
 

1 Answers
umur Staff answered 2 hafta ago

Merhabalar,
Öncelikle seçmeli yabancı dil dersleri ODTÜ Modern Diller Bölümü tarafından öğrencilere açılmaktadır.(daha detaylı bilgi için bkz: https://mld.metu.edu.tr/tr/secmeli-dil-dersleri) Oldukça geniş kapsamıyla, birçok farklı dil ile neye yönelmek istediğinize bağlı olarak kolaylıkla uygun dili seçebileceğinizi ve ODTÜ çatısı altında verilen seçmeli yabancı dillerin sizin için kaliteli ve yeterli olacağını düşünüyorum. 
İkinci sorunuzla ilgili olarak ise fiziği sevdiğiniz için fizik okumayı tercih etmeniz gayet güzel bir şey, hatta tam da ihtiyacımız olan bir şey.  ODTÜ’de bölüm fark etmeksizin bölüm dışı uygulamalara, etkinliklere, topluluklara katılan birçok insan var. Bunun en güzel örneğini de ODTÜ İşletme Topluluğu ekibini göstererek verebilirim. İşletme dışı bölümlerden her sene birçok insan topluluk ekibinde yer almaktadır. ODTÜ’de, Fizik bölümünde okurken Fizik ile ilgili olmayan, ilgileriniz ve istekleriniz doğrultusunda kendinize birçok tecrübe ve edinim katabileceğinizden hiç şüpheniz olmasın.
ODTÜ’de okumanın farkına gelecek olursak; kampüs hayatında olmanız sebebiyle ODTÜ aslında sizin için yeni bir evden, şehirden farklı olmuyor. Yıllardır oluşturduğu gelenekleriyle özgürlükçü bir evde yaşamanın mutluluğuna bir de akademik yeterlilik eklenince öğrencilere tam da ”farklı” bir üniversite ortamı sunuyor.
En iyi dileklerimle!