HAZIRLIK hk.Category: ODTÜ'yü öğrencilere sor!Yazar "imnotbulletproof"HAZIRLIK hk.
imnotbulletproof asked 4 ay ago

Merhabalar,ilk EPE sınavında başarısız oldum ve yaz okuluna kayıt yapmayı düşünüyorum şimdilik.Hazırlık için olan yaz okulunda ileride eğitimini alacağımız programlara göre farklı katkı payı ödemelerinin olması dikkatimi çekti.Bölüme geçtikten sonra farklılığı anlayabiliyorum ama hazırlık için herkes aynı eğitimi alacakken bunun olması biraz garip sanki.İkinci olarak da danışman onayını merak ediyorum.Hazırlık için danışmanımız instructor mı oluyor genellikle,yaz okulu prosedürlerinden bildiklerinizi de ilave olarak anlatırsanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.

1 Answers
atakansahin Staff answered 4 ay ago

Selamlar,
Hazırlıktayken ben ve arkadaşlarım da bu katkı payı ücretlerinin hazırlıktaki herkes için aynı olması gerektiğini düşünüyorduk ama bunun için yapacak bir şey yok, yönetmelik böyle. Hazırlıkta bile olsan bölümüne göre işleme alınıyorsun maalesef. 
Hazırlık için yaz okulunda danışman onayı yapman gerekmiyor ama bir sıkıntın olduğunda instructor’ınla mail yolu ile iletişime geçebilirsin. Bölümde mailini çok kullanacaksın bence şimdiden alış 🙂 Hazırlık yaz okulu için https://oidb.metu.edu.tr/tr/katki-payiogrenim-ucretleri burada görüldüğü üzere iş bankası ya da vakıfbank\’a katkı payı hesabı üzerinden yaz okulu ücretini yatırman yeterli (şube, bankamatik ya da internet üzerinden yapabilirsin). Bundan başka da bir prosedür bulunmuyor açıkçası.
Bölüm için yaz okulundan bahsedecek olursam yine katkı payı ücretini yatırıyorsun (bölümün için belirlenen ücret x ders kredisi). Sonra herkese aynı anda açılan register.metu.edu.tr adresinden istediğin dersi ve section’ı almak için yarışıyorsun 🙂 Dersi aldıktan sonra bölümünün sitesinde danışman hocaların onay günleri ve saatleri yayınlanıyor. Belirlenen saatler içinde istediğin zaman gidip derslerini onaylatabilirsin (korona döneminde olduğumuz için bu yaz okulu onaylar online olacaktır).
Umarım yaz okulu sınavında istediğin sonucu elde edersin. Seneye seni aramızda görmek çok isteriz!
Sevdiklerinle mutlu günler.