İngilizce Yeterlik Sınavı Hakkında SorularCategory: ODTÜ'yü öğrencilere sor!İngilizce Yeterlik Sınavı Hakkında Sorular
Adevy asked 9 ay ago

ODTÜ’ye YKS ile yerleştim. OSYSkayit sayfası üzerinden yaptığım başvuruda İngilizce Yeterlik Sınavı’na girmek istediğimi belirttim. Ek bir işlem yapmam gerekiyor mu, yoksa sınav tarihleri açıklandığında benim sınava gireceğim bina da açıklanacak mı?
2018 YDT’de 77 doğrum, 3 yanlışım vardı. İYS’nin zorluk seviyesi nedir; beni zorlayacak mı, yoksa kolay bulabileceğim bir sınav mı?
ODTÜ yurtları, sanırım İngilizce Yeterlik Sınavı öncesinde konaklamaya açık olmayacak. Şehir dışından geleceğim ve Ankara’daki tek tanıdığım da sınav için şehre gideceğim sıralarda müsait olmayacak. Mümkün olduğunca az para harcamak istiyorum, bu durumda konaklama için ne yapmamı önerirsiniz?
Bunu biraz da emin olmak için soruyorum… Sınav için gittiğimde yanıma neler almam gerek, ayrıca siz neler almamı önerirsiniz? (Sadece sınav binasına değil, genel olarak 1-2 günlüğüne Ankara’da yanımda bulunduracaklarım) Telefon gibi elektronik aletler sınav binasından içeri alınmayacakmış sanırım. Sınav için Ankara’ya tek başıma gitmeyi düşünüyorum, yani girişte bırakabileceğim birileri de olmayacak. Bu durumda sınav binasına sokmayacağım her şeyi konaklayacağım binada mı bırakmam gerekecek?