aliabbas asked 2 sene ago

Sırlamam 8k isletme yazmayi düşünüyorum Erasmus imkanlari hakkinda bilgi almak istiyorum.Ayrica yeni mezunlar is bulmakta zorlaniyorlar mi merak ettim.Cevaplarsaniz sevinirim.

1 Answers
İrem Solak Staff answered 2 sene ago

Merhaba Ali, 
Öncelikle başarılı sıralaman için tebrik ederim. ODTÜ birçok konuda olduğu gibi değişim programlarında da geniş uluslararası işbirliği ağıyla öne çıkıyor. 2. sınıftan itibaren başvurabileceğin bu programlarla ilgili detaylı bilgi almak istersen aşağıya link bırakıyorum. Mezun olduktan sonraki dönemle ilgili de okulumuzun sitesindeki veriler şöyle; “ODTÜ öğrencilerinin %32’si henüz mezun olmadan iş bulurken, mezun olduktan sonra en fazla 6 ay içerisinde iş bulanların oranı ise %61. Bir ODTÜ mezunu ortalama 2,5 ayda iş buluyor.”
Tabi akademik başarının yanında geliştirdiğin yeteneklerin ve tecrübelerin de iş alım sürecinde sana göz ardı edilemeyecek bir destek verecek. Bu nedenle okulumuza geldiğinde etkinliklerde iş tecrübesi kazanmak, organizasyon ekibinin bir parçası olmak, alanında uzman isimlerle tanışıp dev bir network ağına dahil olmak ve bütün bunları yaparken de eğlenmek istiyorsan ODTÜ İşletme Topluluğu olarak seni de aramızda görmeyi çok isteriz!
Umarım yardımcı olabilmişimdir sevgiler 🙂
http://www.adayogrenci.metu.edu.tr/ankara/erasmus-ve-exchange-anlasmali-universiteler