selin345 asked 3 sene ago

Merhaba.Ben ODTÜ İsletme istiyorum fakat suan isletme muhasebe iktisat gibi bolumlerden mezun fazlasiyla var ve issiz kalma ihtimali cok yuksek.Tabiki ODTÜ beni bir adim onde baslaticak fakat yinede gelecek konusunda kafam karisik.İsletme toplulu sayesinde sirketlerde son sinifta vs is bulma olasiligi var mi veya bu sekilde odtu etiketiyle is bulma sansimiz ne kadar yuksek? Isletme mezunlari kolay is bulabiliyor mu isin icinde kisiler olarak fikrinizi almak istedim.

2 Answers
Su Aydoğdu Staff answered 3 sene ago

Merhaba,
Haklısın işletme, iktisat gibi bölümlerden çok fazla mezun var ancak ODTÜ seni diğer mezunlardan kat kat öne atacaktır. Öğrencilerimizn çoğu mezun olmadan, hatta 3. sınıftan iş bulabiliyor. Tabii ki burda sana da büyük iş düşüyor örneğin networking. İşletme topluluğu da sana sektörü tanıma ve networking edinme konusunda büyük faydalar sağlayacaktır. Seneye seni aramızda görmeyi çok isteriz, başarılar

Ebru Tosun Staff answered 3 sene ago

Merhaba Selin, Dediğin gibi işletme bölümünden mezun çok fazla insan var. Aynı zamanda Türkiye\’de de çok fazla üniversite var. Kendine bir şeyler katmayıp sadece derslerini vererek işletmeden mezun olan insanların iş bulamaması gayet normal. Çünkü bizler bölümde meslek eğitimi almıyoruz. Mezun olunca öğretmenlik veya doktorluk gibi net bir mesleğimiz olmuyor. O yüzden okurken kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. İyi bir üniversite bize bunu sağlar. Akademik kadrosuyla iyi bir eğitim alırız. Topluluklar sayesinde güzel vakit geçirip yeni arkadaşlar ediniriz. Aynı zamanda, işletme bölümü için, kariyer topluluklarına katılmak bize ileride çalışacağımız şirketleri yakından tanıma fırsatı verir. ODTÜ iyi bir üniversite. Söylediklerimin kat kat fazlasını burada bulabilirsin. Mezunları da çok çok iyi yerlerde. Eğer gelirsen çok seveceğine eminim. İşletme Topluluğu\’na da bekliyoruz seni. Sevgiler.