ellisekiz asked 3 sene ago

İlla ki işletme bölümü öğrencisi olmak zorunda mıyız? Eğer başka bölümlere de açıksa, başka bölümdeki insanlar için bu topluluk ne tür faydalar sağlıyor? 

2 Answers
Best Answer
Ayyüce Aksakal Staff answered 3 sene ago

Topluluğumuza tüm ODTÜ öğrencileri katılabilir bölüm fark etmeksizin.
Takım çalışması ve liderliği öğrenebileceğiniz, kariyer yolunuzu nasıl çizmeniz gerektiği hakkında fikir edinebileceğiniz, büyük organizasyonların parçası olabileceğiniz ve bu organizasyonlarda hem şirketlerin üst düzey çalışanları hem de birçok öğrenciyle tanışma fırsatı bulabileceğiniz bir kariyer topluluğuyuz. 
Bunların yanı sıra iş hayatının aslında küçük bir demosu gibi, insanlarla nasıl konuşulur, nasıl mail atılır, nasıl mülakat yapılır vb birçok şeyi öğrenme fırsatınız oluyor ve bir staj mülakatına gittiğinizde bile 1-0 önde oluyorsunuz bu tecrübeler sayesinde.
Ama bir öğrenci için diğer bir güzel yanı ise ODTÜ İşletme Topluluğu ne kadar kaliteli etkinlik yaparsa o kadar çok ve kaliteli de eğlenir 🙂

Numan Büyükköken Staff answered 3 sene ago

Öncelikle işletme bölümü okumanıza gerek yok. Bir ODTÜ öğrencisi olarak kendimizi her alanda geliştirmek zorunda olduğumuz gibi “network” de bunun içinde. Topluluğumuzda kendinizi bir şirketin yönetimin kurulundan birisiyle çay içerken bulabilirsiniz. Ayrıca samimi ortamımızda fazlaca arkadaş edinebilirsiniz ve hatta bir bakmışsınız aileniz bile olmuş.