odtüCategory: ODTÜ'yü öğrencilere sor!Yazar "eralp57"odtü
eralp57 asked 1 sene ago

odtü içi sadece not ortalaması ile yatay geçiş mümkün mü ? kılavuzda pek bir şey göremedim forumlarda yok 40 puandan fazla olmamalısın falan yazıyor.Mesela maden müh kazanıp sağlam ortalama yapıp makine vb bölümlere sadece okul içi yatay geçiş yapılır mı ?Ösys puanı olmadan

Aleyna Hamzaçebi Staff replied 1 sene ago

Merhabalar,
Kurum içi yatay geçiş başvurularında başvurduğunuz dönem sonunda aldığınız bütün kredili derslerden başarılı olmanız (en az DD ile geçmeniz) kredisiz derslerden ise S notuyla geçmeniz ve genel not ortalamanızın en az 2.50/4.00 (75/100) olması şartı aranıyor. Ek olarak geçiş yapmak istediğiniz bölümün varsa diğer başvuru koşullarını sağlamanız gerekiyor.
(ODTÜ Önlisans ve Lisans Programları Yatay Geçiş Yönergesi, 3.Bölüm, Madde 13)
Başarılar dileriz!