Odtü'de bir bölüme kayıtlı iken başka bir bölüme tekrar sınava girip geçmekCategory: ODTÜ'yü öğrencilere sor!Odtü'de bir bölüme kayıtlı iken başka bir bölüme tekrar sınava girip geçmek
Bukowski asked 12 ay ago

hocamlar merhaba,
odtü siyaset okurken derslere girmedim ve bu yıl odtü inşaata yerleştim. bu sene tekrar kayıt yapmam gerekecek önceki kaydımı silmek için okula gitmem gerekiyor mu ? hazırlığı geçmiştim tekrar hazırlık sınavına girmem gerekiyor mu? daha önce alıp geçtiğim eng 101 dersini saydırabilir miyim ? prosedürü bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

1 Answers
Ali Riza Genc Staff answered 1 hafta ago

Merhabalar Hocam,
Öncelikle sizi tebrik ediyorum. Üniversitemizde hazırlık sınıfını geçemeyen ve ikinci kez üniversitemizi kazanan öğrencilere hazırlık sınıfına 1 yıl süre ile devam hakkı veriliyor. Son iki yıl içinde ODTÜ’de öğrenci olup birinci veya daha üst sınıflarda olan ve  yerleştiğiniz sınav sistemi veya eşdeğeri sınavlar ile üniversitemizi yeniden kazanan öğrencilere hazırlık sınıfı okuma hakkı verilmiyor. Eğitimlerine birinci sınıf öğrencisi olarak başlıyorsunuz. Son iki yıldan önce lisans programından ilişiği kesilen öğrencilerin İngilizce Yeterlik durumlarını belgelemeleri gerekiyor.
 
Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Kendinize iyi bakın Hocam.