fruise asked 1 sene ago

is bulma olanakları, mezun olunca çalışılan sektörler nasıl? okul hayatı, odtu, bölüm hakkında söylemek istedikleriniz var mı? kulüpler, sosyal imkanlar vs. hakkında? teşekkürler. 

1 Answers
İrem Solak Staff answered 1 sene ago

Merhaba,
ODTÜ’nün Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü siyaset ve yönetim çalışmalarında uzun ve öncü bir geleneğe sahiptir. Öğrenciler, diğer bölümlerden farklı sosyal bilimler dersleri de alabilirler. Öğrencilerin uzmanlaşmak isteyecekleri alanda daha geniş bir perspektif ve derin bir içerik kazanmaları amacıyla kendilerinden dördüncü sınıfın başında Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanlarından birinde yoğunlaşmaları istenmektedir.
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi derecesi birçok alanda kullanılabilir. Kamusal alanı içeren herhangi bir meslek, bu alanda yapılmış bir lisans derecesiyle elde edilen bilgi ve yeteneğe gereksinim duyar. Bu dereceyle mezunlar, kamu ve özel sektörde birçok değişik alanda kariyer yapma olanağı bulabilirler. Devlet Planlama Teşkilatı, Dışişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, yerel yönetimlerin değişik birimleri, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, finans kurumları, bankalar ve medya gibi kamusal ve özel kurumlarda orta ve üst düzey yöneticisi olarak çalışabilirler. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisansüstü derecelerini izleyerek akademik dünyada da bir kariyere sahip olmak mümkündür.
ODTÜ, 100’ün üzerinde öğrenci topluluğu; sosyal, kültürel, sportif altyapısı ve 7/24 yaşayan bir kampüse sahip oluşuyla Türkiye’deki en zengin sosyal yaşama sahip üniversitelerden biridir. Topluluklarla ilgili daha fazla bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsin.
ODTÜ İşletme Topluluğu’na katılarak finans, pazarlama, liderlik ve girişimcilik gibi alanlarda birçok kariyer etkinliğine, eğitimlere, partilere ve yarışmalara ev sahipliği yapma fırsatını yakalayabilirsin. Eğer sen de bu tür etkinliklerde iş tecrübesi kazanmak, organizasyon ekibinin bir parçası olmak, alanında uzman isimlerle tanışıp dev bir network ağına dahil olmak ve bütün bunları yaparken de eğlenmek istiyorsan ODTÜ İşletme Topluluğu olarak seni de aramızda görmeyi çok isteriz!
Sevgiler 🙂
http://www.metu.edu.tr/tr/ogrenci-topluluklari